Механізми нейрогуморальної регуляції функцій організму
Автор: Ярик Мак • Декабрь 20, 2022 • Лекция • 471 Слов (2 Страниц) • 131 Просмотры
«Механізми нейрогуморальної регуляції функцій організму»
Мета:
♦ навчальна: узагальнити, систематизувати і закріпити знання з теми «Механізми нейрогуморальної регуляції функцій організму» про особливості нервової та гуморальної регуляції , головну відмінність між собою збагатити знання учнів про нейрогуморальної регуляції її значення для організму людини.
♦ розвивальна : розвивати вміння використовувати раніше вивчену інформацію, аналізувати, зіставляти та робити висновки; удосконалювати навички порівнювати фізіологічні процеси між собою.
♦ виховна: виховувати розуміння єдності всього живого зокрема організму людини ,бережливе ставлення до свого життя .
Обладнання й матеріали: інструкційні карти , таблиці , схеми.
Методи і прийоми: бесіда , ротація за станціями , складання схеми , заповнення таблиці , робота з інструкційними картками.
Базові поняття й терміни уроку: нейрогуморація, нейрон, гормони , нервова та гуморальна регуляція .
Тип уроку: узагальнюючий урок .
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Привітання вчителя і учнів. Перевірка готовності класу до уроку. Перевірка присутніх.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ .
Бесіда за запитаннями
– Які особливості будови нервової тканини?
– Яка будова нейрона?
– Що таке гормони?
– Що таке орган?
– Які є фізіологічні системи органів в організмі людини?
ІІІ. МОТИВАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
На попередніх уроках ми познайомилися з поняттями нервової та гуморальної регуляції організму . На сьогоднішньому уроці ми перевіримо як ви засвоїли цей матеріал виконуючи практичні вправи.
IV. Узагальнення та систематизація знань
Ротація за станціями ( клас об'єднується в 3 групи кожна група працює з одній станцій. Кожні 10 хвилин учні переходять по часовій стрільці на іншу станцію та працюють там поки не виконують всі завдання на кожній із станцій).
Станція 1 Гуморальна регуляція .
Заповнити необхідні пропуски в таблиці " Гормони"
Залоза | Гормон | Дія |
Гормони росту | ||
Мелатонін | ||
Тироксин | ||
Інсулін | ||
Глюкагон | ||
Адреналін, норадреналін | ||
Андрогени | ||
Естрогени | ||
Залоза | Гормон | Дія |
Гіпофіз | Гормони росту | Стимулюють ріст молодого організму |
Епіфіз | Мелатонін | Пригнічує статеве дозрівання |
Щитовидна залоза | Тироксин | Посилення інтенсивності енергетичного обміну, впливає на ділення клітин |
Підшлункова залоза | Інсулін | Біосинтез глікогену в печінці та м’язах, зменшення вмісту глюкози в крові |
Глюкагон | Розщеплення глікогену до глюкози, підвищення вмісту глюкози в крові | |
Надниркові залози | Адреналін, норадреналін | Посилення розщеплення глікогену, підвищення вмісту глюкози у крові, посилення процесів окиснення |
Яєчка | Андрогени | Формування вторинних статевих ознак, регуляція функцій статевих органів |
Яєчники | Естрогени | Формування вторинних статевих ознак, регуляція функцій статевих органів |
Станція 2. Нервова регуляція.
...