Натурал сандарға амалдар қолдануды қайталау
Автор: salykova96 • Июнь 29, 2018 • Лекция • 64,813 Слов (260 Страниц) • 1,111 Просмотры
Сабақ №1. Сыныбы: ___________________ Күні:___________
Пән мұғалімі:_________________________ Тексерген: _________________________
Сабақтың тақырыбы: 4 сыныпта өтілген материалдарды қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: натурал сандарға амалдар қолдануды қайталау;
Дамытушылық: есептер шығаруда алғырлыққа, тапқырлыққа жетелеу;
Тәрбиелік: адамгершілік тәрбиесін беру, үлкенге сый, кішіге жол көрсету сезімдерін тудыру.
Сабақтың көрнекілігі: тақырыптық көрнекіліктер, үлестірмелі материалдар
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың өтілу барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі
- Натурал сандарға амалдар қолдануды қайталау
- Есептер шығару
- Сабақты қорытындылау
- Оқушылардың білімін бағалау
- Үйге тапсырма беру
А тобы.
№1. Есептеңдер:
- 37·42-11461=93 5) 202·39-2592:41=7806
- 728:(617-526)=8 6) (871+433)·7-9120=8
- 1541:23-213=4 7) (46·15-71·9):3=17
- 900:15+640:16=100 8) 44·15:5-121·10:11=22
№2. Теңдеуді шеш:
- х+85=1440:15 2) 64+у=12·8 3) 72-х=663:17
х+85=96 у=96-64 х=72-39
х=11 у=32 х=33
тексеру: тексеру: тексеру:
11+85=1440:15 64+32=12·8 72-33=663:17
96=96 96=96 39=39
4) 19·х=152+38 5) 270:х=29+16 6) х:4=805:23
19х=190 270:х=45 х:4=35
х=10 х=6 х=140
тексеру тексеру тексеру
19·10=152+38 270:6=45 140:4=805:23
190=190 45=45 35=35
№3.
- 3м=30дм 3) 2т=2000кг 5) 1 сағ=60мин
- 4м 6см= 406см 4) 5ц=500кг 6) 3 мин=180с
№4.
- 7, 17, 27, 37, 47, 57, 67, 77, 87, 97; 2) 11, 22, 33. 44, 55, 66, 77, 88, 99
№5. [pic 1]
V=250м/мин t=1 сағ=60 мин
t=1 сағ S=250м/мин·60мин=15000м=15км
т/к: s-? Ж/бы: Шаңғышы 1 сағатта 15 км қашықтыққа барады.
Сабақты қорытындылап, оқушылардың білімін бағалау.
Үйге тапсырма: №1 (1-4), №2 (1-3), №3 (1-2), №4, №6, №7
Сабақ №2. Сыныбы: ___________________ Күні:___________
Пән мұғалімі:_________________________ Тексерген: _________________________
Сабақтың тақырыбы: 4 сыныпта өтілген материалдарды қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: натурал сандарға амалдар қолдануды қайталау;
Дамытушылық: есептер шығаруда алғырлыққа, тапқырлыққа жетелеу;
Тәрбиелік: адамгершілік тәрбиесін беру, үлкенге сый, кішіге жол көрсету сезімдерін тудыру.
Сабақтың көрнекілігі: тақырыптық көрнекіліктер, үлестірмелі материалдар
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Сабақтың өтілу барысы:
- Ұйымдастыру
- Үй тапсырмасын тексеру
- Есептер шығару
- Сабақты қорытындылау
- Оқушылардың білімін бағалау
- Үйге тапсырма беру
В тобы.
№8. Амалдарды орында:
- (1240-916)·28:189=48 3) (6526:251+19)·109-4899=6
- (6124+1152):34-209=5 4) (2110+132·24):182-27=2
№9. Өрнектің мәнін тап:
...